• Beruházások és sportágfejlesztés
  • Sportpiac
  • Sportpolitika
  • Különvélemény
  • Olimpiai sportágak
  • Nem olimpiai sportágak
  • Szabadidősport
  • Sportjog
  • Életmód
  • Interjú
  • Utánpótlás sport
KormánySport
  • Beruházások és sportágfejlesztés
  • Sportpiac
  • Sportpolitika
  • Különvélemény
  • mégtöbb téma
    • Olimpiai sportágak
    • Nem olimpiai sportágak
    • Szabadidősport
    • Sportjog
    • Életmód
    • Interjú
    • Utánpótlás sport
  • Facebook

  • Twitter

  • YouTube

  • RSS

Különvélemény

A Liu testvérek mutatták be az első téli Szentkirályi Tehetségprogram győzteseit

A Liu testvérek mutatták be az első téli Szentkirályi Tehetségprogram győzteseit
Kormány Sport
Kormány Sport
2022-02-24

A rövidpályás gyorskorcsolya és a műkorcsolya fiatal tehetségeit díjazták a Magyar Olimpiai Bizottság szakmai együttműködésével létrejött első téli Szentkirályi Tehetségprogram eredményhirdetésén. A fiatal tehetségek kiválasztásában részt vettek a hazai rövidpályás gyorskorcsolyasport kiválóságai, a pekingi olimpiai arany- és bronzérmes Liu Shaoang és a bronzérmes Liu Shaolin Sándor. A támogatással az ifjú nyertesek egy lépéssel közelebb kerülhetnek ahhoz, hogy a Liu testvérek nyomdokaiba lépve tovább növeljék hazánk téli olimpiai aranyérmeinek számát.

Első alkalommal jutalmazták a téli sportok hazai reménységeit a Szentkirályi Tehetségprogram idén debütáló téli kiadásában. A Magyar Olimpiai Bizottság szakmai támogatásával megvalósuló kezdeményezés fejenként egymillió forintos díjazással segíti a fiatal utánpótláskorú sportolók karrierjének előremozdítását, amelyet a fiatalok pályázatukban meghatározott céljaik megvalósítására fordíthatnak. A győztesek kiválasztását végző kuratórium munkájában a pekingi olimpiát kiemelkedő eredményekkel záró Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor rövidpályás gyorskorcsolyázó olimpikonok is részt vettek, akik a program során mentorként egyengetik a díjazott reménységek útját.

„A nemrég zárult pekingi téli olimpia magyar sikerei bizonyítják, hogy a téli sportokat is érdemes támogatni és figyelemmel követni. Büszkék vagyunk rá, hogy a Tehetségprogram téli kiadásával a Szentkirályi immár ezen a téren is aktív támogatója lehet az utánpótlás-nevelésnek. Bízom benne, hogy az anyagi támogatással és a Liu testvérek példamutatásával a fiatalok felismerik, hogy érdemes küzdeni az álmaikért, hiszen akár egy olimpiai érem is lehet a kitartásuk jutalma” – mondta Balogh Levente, a Szentkirályi Magyarország és a Szentkirályi Tehetségprogram kuratóriumának elnöke.

Az első téli szériában a gyorskorcsolya, a rövidpályás gyorskorcsolya és a műkorcsolya fiatal tehetségeinek jelentkezését várták.

A gyorskorcsolyázók közül a bizottság választása Major Dominikra esett, aki korosztályának egyik kiemelkedő rövidpályás gyorskorcsolyázója. Az ötszörös magyar bajnok sportoló a tavalyi Danubia Series versenyen három távon is első helyen zárt, így összetett elsőként jutott ki a junior Európa-kupára. Sajnos a verseny elmarad, azonban az intenzív felkészülésnek hála, a sportoló remek formában indulhat az idei junior világbajnokságon. A 15 éves tehetség célja, hogy további egyéni csúcsokat döntsön, és példaképeihez hasonlóan a téli olimpiai játékokon képviselje hazánkat.

Liu Shaolin Sándor az eseményen mondta el, hogy Dominik éppen az elmúlt héten döntötte meg az általa tartott korosztályos országos rekordot.

A műkorcsolyázók díjazottja Papp Vivien, aki fiatal kora ellenére már hét magyar bajnoki és egy junior magyar bajnoki címmel büszkélkedhet. A tavalyi világkupaversenyen az első tíz között végzett, majd a rangos Budapest Trophy-n első helyezett lett. Vivien eddig több mint 55 aranyérmet szerzett külföldi versenyeken, amelyek számát idén a junior világbajnokságon szeretné tovább gyarapítani. A 14 éves sportoló példamutató tudatossággal küzd az álmáért, hogy egy napon olimpiai bajnok lehessen. Az eseményen nem tudott megjelenni, így helyette edzője a kétszeres olimpikon Hoffman Nóra vette át a díjat. Vivien videón üzent a Liu testvéreknek. Mint mondta, reméli 2026-ban együtt mehetnek, majd az olimpiára versenyzőként.

A rövidpályás gyorskorcsolyázók közül egy ikerpár, Czibula Ilona és Czibula Krisztina kiemelkedő teljesítményének köszönhetően megosztott különdíjat nyert el. A 14 éves sportolók hazai versenyeken már többször is dobogóra állhattak, jelenleg pedig mindketten a 2023-as Speciális Olimpiai Téli Világjátékokra készülnek, ahol céljuk, hogy éremszerző helyen végezzenek. A lányok nem csak a jégen remekelnek: görkorcsolyában is világversenyeken képviselik hazánkat.

„Fantasztikus látni azt a rengeteg tehetséget, akik a következő években biztosan meghatározó alakjai lesznek a hazai téli sportoknak. Különösen izgalmas, hogy a rövidpályás gyorskorcsolyában egy ikerpárt jutalmazhattunk, hiszen Shaolinnal jól ismerjük az érzést, amit a felkészülés és a versenyek során egy testvér támogatása nyújtani tud” – mondta Liu Shaoang olimpiai bajnok rövidpályás gyorskorcsolyázó.

„Az elmúlt hetekben minden a téli olimpiáról szólt, így különösen jó volt látni, hogy a következő években is biztosan lesz kinek szurkolnunk az ötkarikás játékokon. A díjazott utánpótlás-sportolók elhivatottan menetelnek álmaik felé, és sorra szerzik az érmeket, így méltán lehetünk büszkék rájuk. Bízunk benne, hogy a költséges felszerelések, edzőtáborok kiadásainak fedezésére is fordítható támogatás nagy előrelépést jelent majd felkészülésükben” – mondta Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizottság sportigazgatója.

A két kiválasztott győztessel hamarosan a nagyközönség is gyakrabban találkozhat, hiszen a reménységek fotói tavasztól a 1,5 literes kiszerelésű Szentkirályi ásványvizek csomagolását díszítik.

Forrás, fotó: Szentkirályi Magyarország, MOB/Szalmás Péter

Related Itemscímlap
Hozzászólás

Hagyjon üzenetet

Kilépés a válaszból

Az email címet nem tesszük közzé.

Különvélemény
2022-02-24
Kormány Sport
Kormány Sport

Related Itemscímlap

More in Különvélemény

Dr. Tóth Lászlót választották az Európai Cselgáncs Szövetség elnökének

Kormány Sport2022-06-18
Read More

Simicskó István lett az öttusaszövetség elnöke

Kormány Sport2022-05-18
Read More

Gyulay Zsolt Párizsban egyeztetett – Párizsról

Kormány Sport2022-05-13
Read More

Kitüntették a világ legidősebb olimpiai bajnokát, Keleti Ágnest

Kormány Sport2022-04-09
Read More

Újabb 11 élsportoló részesül Berzeviczy Albert-ösztöndíjban

Kormány Sport2022-03-28
Read More

Olimpiai bajnokokat, sportvezetőket is kitüntettek a nemzeti ünnep alkalmából

Kormány Sport2022-03-15
Read More

Díjazta a legjobbakat a Nemzeti Versenysport Szövetség

Kormány Sport2022-02-23
Read More

Magyar Parasport Napja: koszorúzás és mécsesgyújtás

Kormány Sport2022-02-22
Read More

Allianz téli sportok rajzpályázat

Kormány Sport2022-02-11
Read More
Scroll for more
Tap

SZÓLJON HOZZÁ!

  • The AI Content Generator Everyone Should Be Using :). Click Here: https://stanford.io/3FXszd0?h=d98d8521bc56e5884b41ba145627636d& - Centiken múlt a győzelem a hetedik Dunai Regattán
  • MargaritaPa - Húsz magyar utazik Belgrádba
  • All the girls from next door are here with their cams! Visit Cam: https://letsg0dancing.page.link/go?hs=4081bd28eb41e188b43a1f10f608b501& - Vízilabda – Két magyar bronz a Junior Olimpián
  • Annie want to play with you! Start Game: https://letsg0dancing.page.link/go?hs=9b10173fa740e06dff71790a2660e0f8& - Multisport Eb, evezés – megvédte a címét a magyar páros
  • Have you ever tried this sex game before? GIVE IT A TRY: https://letsg0dancing.page.link/go?hs=827f3166fa1c6a2f97525ae547196451& - Multisport Eb, atlétika: Madarász Viktória bronzérmes 35 km-es gyaloglásban
KormánySport

I M P R E S S Z U M

A KormánySport kiadója a Top Sport Media Kft. (Cjsz.:Cg.01-09-333549)
A lap NMHH nyilvántartásba vételének száma: NMHH-00120-11126-25004-09466
Informatika: ITSource Informatikai és Telekommunikációs Szolgáltató Kft.
Kontakt: hello@kormanysport.hu
MTI

M É D I A A J Á N L A T

A KormánySport médiaajánlata 2019 (pdf)

All Right Reserved © 2018 KormánySport

Díjazta a legjobbakat a Nemzeti Versenysport Szövetség
Vívás – Muhari Eszter ezüst-, Gachályi Gréta bronzérmes a junior Eb-n