A Tüskecsarnok közel két évtized alatt készült el a lágymányosi egyetemi kampusz területén, s végül 2014-ben adták át a létesítmény, de az építkezés itt még nem fejeződött be. Már akkor elhangzott, hogy a komplexum a csarnok közvetlen szomszédságába tervezett uszodával lesz teljes.
Újbuda lakossága már hosszú ideje várt egy minden mozgásformát kielégítő centrum elkészülésére. A Tüskecsarnokban lehetőség van fitneszórákra- vagy konditerembe járni, valamint squasholni, a parkettás tornatermekben pedig valamennyi, zárt térben űzhető sportág eseményei megrendezhetők, a kispályás futballtól a kosárlabdán át a tollaslabdáig. Mégis, az uszodát és annak egy 50, valamint 25 méteres medencéit várták leginkább a környékbeliek.
Bár a Tüskecsarnok különleges formájú tetőbevilágítóiról híres, az uszoda építészei és tervezői egy visszafogottabb, tisztább, szerényen meghúzódó építményt valósítottak meg, amely jól kezelhető, olcsón és praktikusan karbantartható, és ahol mindennek funkciója van. Fontos szempont volt továbbá, hogy a létesítmény FINA (Nemzetközi Úszószövetség) minősítésű és egyben a nagyközönség számára is használható legyen. A Nemzeti Sportközpontok, mint megrendelő, összesen 3,2 milliárd forintért építette meg a létesítményt.
Budapest egyik legmodernebb uszodájában wellness részleg is található, az öltözők, orvosi szoba és további rekreációs helyiségek mellett. Az 50 méteres medencét kétoldalt 1000 szék határolja. Hogy a komplexum valóban „egyként” tudjon üzemelni, a két épületet összekötötték, így akár átöltözés nélkül lehet egyikből a másikba menni.
Az uszoda – a csarnokkal egyetemben – már többször bizonyította megfelelő felszereltségét. Több alkalommal rendeztek különböző sportági bajnokságokat a vízében. Legutóbb pedig a világ legjobb „vizes” sportolói is kipróbálhatták, mivel a 17. FINA Világbajnokság idején edzőközpontként funkcionált a XI. kerület sokoldalú létesítménye.
(Kép forrása: flickr.com)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS