A közösség ereje, a mozgás és a friss levegő mind-mind segít a különböző betegségek kialakulásában. Ennek érdekében, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI), egy nagyszabású prevenciós célú projektbe fogott. A kormány nem titkolt célja, hogy folyamatosan növelje a rendszeresen sportolók arányát a teljes magyar társadalmon belül.
A sportparkok kialakítása különösen fontos, hiszen itt egyszerre tud a mozogni vágyó a szabadban lenni, miközben emberek között van és sportol. Ennek köszönhetően, az ország minden területén elkezdődtek az ilyen típusú beruházások. Üllőn is így valósult meg a sportpark, melynek átadásakor Szabó Tünde sportért felelős államtitkár a következőket mondta: „A sport közösségteremtő erővel bír, hiszen az olyan szabadtéri parkokban, mint amilyen az új üllői is, az egymást követő generációk, a helybéli lakosok együtt tölthetik el a szabadidejüket, közösen sportolnak, és ez erősíti az összetartozás érzését, szorosabbá fűzi a családi kötelékeket is.”
Magyarországon 2010 óta a rendszeresen – legalább heti két alkalommal – sportoló felnőttek aránya 5 százalékról, 15-re növekedett, de a Nyugat-európai átlaghoz képest még mindig van hova javulni.
A HISZEK Benned sportprogram, a Modern városok program és a Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési program keretében az egészséges, mozgásban gazdag életmód kialakítását segítő beruházásokon túl, a Nemzeti Szabadidős – Egészség Sportpark program is fut. A kormány, az első ütemben 1,5 milliárd forint összegű forrást biztosít kültéri sportparkok fejlesztésére, így közel 120 településen valósul meg szabadidős-egészség sportpark vagy rekortános futókör beruházás. A második ütemben további 5,5 milliárd forintnyi fejlesztési forrást terveztek a hazai lakosság egészségügyi állapotának javítására.
Az egészség megtartása, illetve a betegségek megelőzése nem csak szárazföldön lehetséges! Átfogó programot indított a családok és az iskolai tanulók magyarországi vízi szabadidősportjához kapcsolódva a kerékpározás és az aktív kikapcsolódás fejlesztésével és népszerűsítésével összefüggő feladatok ellátásért kormánybiztos, valamint a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ)
A program fő elemei között szerepel a vízitúra-megállóhelyek és a kiszolgáló infrastruktúra fejlesztése a vízi szabadidő sportoláshoz szükséges eszközbeszerzés, az iskolai csoportok táboroztatásának segítése, valamint a vízi szabadidősport és a víziturizmus országos marketingjének és kommunikációjának megtervezése és lebonyolítása. A beruházásra 2,2 milliárd forintot lehetett nyerni az Európai Uniós pályázatokon keresztül. Így szárazföldön vagy vízen, városban vagy természetben, de mindenhol adott a lehetőség a sportosabb, egészségesebb élethez.
Fotó (dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár): Magyar Hírlap
Facebook
Twitter
YouTube
RSS