Egyre több magyar városban indult olyan kezdeményezés, ahol a sport vagy sporthoz köthető beruházásokat egy területen vagy egymáshoz nagyon közel valósítják meg. Közlekedés és kényelem szempontjából rendkívül hatékonyak az ilyen tervek. Veszprém és elindult ebbe az irányba.
Az MVM Veszprém KC (korábban MKB Veszprém vagy Telekom Veszprém) csapatának jelenlegi otthonát, a Veszprém Arénát 2008-ban adták át. Hamar kiderült, a csapat sikerességének is köszönhetően, hogy minden néző így sem fog tudni beférni. A multifunkciós helyszín több ízben volt már házigazdája nagyobb kultúrális eseményeknek. Fellépett itt Tiesto, Michael Flatley vagy éppen a Harlem Globetrotters egyaránt. A magyar kézilabda-válogatott teltházas mérkőzéseiről nem is beszélve. Az arénát, átadása után 8 évvel – 2016-ban – további 3ezer székkel bővítették és alig pár méterrel arrébb elkezdődhetett egy jégcsarnok kialakítása. A két fejlesztés összesen 3 milliárd forintnyi állami támogatással valósul meg.
De, akik a víz más halmazállapotú verzióját kedvelik, azoknak sem kell csüggedniük. Veszprém polgármestere, Porga Gyula (FIDESZ-KDNP) az alábbi célokat tűzte ki a legújabb sporthoz köthető épülettel kapcsolatosan: “A tervezett uszoda elsődlegesen sportolásra épül, de szeretnének szabadidős igényeket is kielégíteni.” Három medencét terveztek a létesítménybe: egy 10 sávos, 50*25 méteres medencét, egy 25*25 méteres bemelegítő medencét, valamint egy 25*10,15 méteres, változó mélységű tanmedencét. Nem megfeledkezve a nyár adta lehetőségekről, abban az időszakban egy kültéri medence is üzemelne. A nézőtéren 650-en foglalhatnak helyet, de mobillelátóval további 350 férőhellyel bővülne a lelátó. Tervek alapján, ez az uszoda is FINA-szabvány lenne, tehát alkalmas nemzetközi versenyek rendezésére, valamint TV-közvetítésekre.
Szabadidő igényeknek megfelelően, az eddigi vizes blokk mellett, több más kiegészítő medence, wellness és kereskedelmi szolgálatatás is helyet kapna. A három épületet pedig egy parkosított sétány kötne össze, ezzel megteremtve a megyei sportközpont álmát.
A fenntarthatóság és a környékbeliek zavartalan élete ugyanolyan fontos a tervek alapján. Nem véletlen, hogy vizsgálják a napelemek telepítésének lehetőségét, a csapadékvíz felhasználhatóságát és kutak létesítését. Mindezt úgy, hogy mivel a terület a város szélén fekszik, a bekötőutak ( 8-as és 82. számú főút) forgalmát nem kívánják megnövelni. A 7,9 milliárd forintos állami beruházási csomag részeként, a sétány és a teljes komplexumegyüttes elkészülte után, a fent említett két utat összekötnék, így elkerülve forgalmi dugókat és segítve a helyszín elérhetőségét.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS