• Beruházások és sportágfejlesztés
  • Sportpiac
  • Sportpolitika
  • Különvélemény
  • Olimpiai sportágak
  • Nem olimpiai sportágak
  • Szabadidősport
  • Sportjog
  • Életmód
  • Interjú
  • Utánpótlás sport
KormánySport
  • Beruházások és sportágfejlesztés
  • Sportpiac
  • Sportpolitika
  • Különvélemény
  • mégtöbb téma
    • Olimpiai sportágak
    • Nem olimpiai sportágak
    • Szabadidősport
    • Sportjog
    • Életmód
    • Interjú
    • Utánpótlás sport
  • Facebook

  • Twitter

  • YouTube

  • RSS

Beruházások és sportágfejlesztés

Átadták a Kőbányai BringArénát

Átadták a Kőbányai BringArénát
Kormány Sport
Kormány Sport
2022-12-12

Vasárnap átadták Magyarország első fedett, a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) által akkreditált kerékpáros fapályáját, a Kőbányai BringArénát.

„Ebben az évben a kerékpározás tekintetében van mit ünnepelni” – hangsúlyozta Révész Máriusz aktív Magyarországért felelős államtitkár. Felidézte: májusban Magyarországon rendezték előbb a Giro d’Italia nagy rajtját, majd az eddigi legmagasabb színvonalú Tour de Hongrie-t. A viadalról nemrég kiderült, jövőre már a ProSeries-sorozatba tartozik, ahogyan az is, hogy 2023-ban újra lesz kontinentális csapata Magyarországnak.

Az államtitkár kiemelte, hogy a Millenáris velodromot 1896-ban adták át, így fontos volt, hogy legyen új pálya Magyarországon.

„Hat-hétszáz kilométerre van a következő ilyen pálya, reményeink szerint külföldről is sokan fognak erre járni” – mondta Révész Máriusz.

Schmidt Gábor, a Honvédelmi Minisztérium sportigazgatási és fejlesztési ügyekért felelős helyettes államtitkára „óriási és kitörölhetetlen” emléknek nevezte a Giro nagy rajtját, méltatta a többi között Valter Attila és Vas Kata Blanka teljesítményét. A BringAréna kapcsán leszögezte, hogy rengeteg ember munkája van benne.

„A kerékpársport régóta vár arra, hogy fedett pályán, biztonságos körülmények között tudjanak tekerni a bringások” – szögezte le Eisenkrammer Károly, a Vuelta Kft. ügyvezetője. Kiemelte: ugyanaz a cég építette a pályát, mint az augusztusi müncheni Európa-bajnokságét. Hozzáfűzte: az aréna a bringasuli program otthonaként is szolgálni fog.

„Óriási potenciált látok a létesítményben: a pályasport, az élsport számára végre adottak a feltételek ahhoz, hogy normális körülmények között készülhessenek és versenyezhessenek a kerékpárosaink” – fogalmazott Princzinger Péter, a magyar szövetség (MKSZ) elnöke. Másik hozadékként hangsúlyozta, hogy sok gyereket szeretnének rávenni a kerékpározásra, a közlekedésbiztonsági képzésen és gyerekek kerékpárkezelésének fejlesztésén keresztül pedig a tehetségkutatás is előreléphet.

„Kőbánya ma ismét egy csodát kap, egy egyedülálló kerékpárpályával gazdagodunk” – mondta D. Kovács Róbert, Kőbánya polgármestere, aki szerint nem csupán a kerület, de az egész ország büszkesége lesz a velodrom.

A fémszerkezetű sátorban helyet kapó létesítmény tervezése 2018 októberében kezdődött, a 200 méteres fapálya szélessége 5.8 méter, futófelülete speciálisan hőkezelt, rétegelt lucfenyő, dőlésszöge az egyenesben 14, a kanyarban 50.3 fok. A 4500 négyzetméteres, 100 fő néző befogadóképességű BringAréna hazai és kisebb nemzetközi kerékpárversenyek rendezésére egyaránt alkalmas, emellett edzéslehetőséget biztosít profi és amatőr kerékpárosoknak, miközben kiemelt szerepe lesz az utánpótlás-nevelésben. A 812 millió forintos építési költség állami, szövetségi és önkormányzati támogatásból, valamint a Vuelta Kft. befektetéséből állt össze. A velodromot Szeghi Gábor tervezte.

A vasárnapi átadó előtt a velodrom mellett rendeztek cyclocross- (terepkerékpár), majd – immár az új létesítményben – pályaversenyt, valamint BMX freestyle-bemutatót is.

A célegyenest Szabolcsi Szilviáról nevezték el, aki a 2000-es sydneyi ötkarikás játékokon ötödik lett a 200 méteres repülőversenyben. Az ellenegyenes Somogyi Miklós nevét viseli, ő az 1984-es Los Angeles-i olimpiától kényszerűen távolmaradt szocialista országoknak rendezett Barátság versenyen nyert aranyérmet pontversenyben.

„Fantasztikus nap ez, hatalmas lehetőség, szívesen lennék ma itt gyermek” – nyilatkozta a kerékpárkezelési gyakorlópálya kipróbálása után az MTI-nek Stephen Roche, aki 1987-ben a Giro d’Italián és a Tour de France-on aratott diadala mellett világbajnoki aranyérmet is nyert országúton. Felidézte: aktív versenyzőként maga is részt vett hatnapos pályaversenyeken, és kifejezetten szerette azokat a kiváló hangulatuk miatt.

/forrás:nso.hu,MTI/

Related Itemsberuházáscímlap
Hozzászólás

Hagyjon üzenetet

Kilépés a válaszból

Az email címet nem tesszük közzé.

Beruházások és sportágfejlesztés
2022-12-12
Kormány Sport
Kormány Sport

Related Itemsberuházáscímlap

More in Beruházások és sportágfejlesztés

Mentőöv a vizes sportoknak otthont adó helyeknek

Kormány Sport2022-11-04
Read More

Integrált dzsúdótermet adtak át Pestszentlőrincen

Kormány Sport2022-09-29
Read More

Átadták a Budapesti Kézilabda Arénát

Kormány Sport2021-12-17
Read More

Átadták a Pick Arénát, Szeged új multifunkciós sportcsarnokát

Kormány Sport2021-12-09
Read More

Olimpiai hegyikerékpár-versenypályát adtak át Nagykovácsiban

Kormány Sport2021-09-24
Read More

Megújult a Közép-Duna 15 vízitúra megállóhelye

Kormány Sport2021-02-09
Read More

Újabb rangos nemzetközi elismerést érdemelt ki a Puskás Aréna

Kormány Sport2020-12-18
Read More

Úszás – Startol az Úszónemzet program

Kormány Sport2020-11-29
Read More

Kajak-kenu – 2021-ben is lesz Jövő Reménységei pályázat

Kormány Sport2020-11-24
Read More
Scroll for more
Tap

SZÓLJON HOZZÁ!

  • The AI Content Generator Everyone Should Be Using :). Click Here: https://stanford.io/3FXszd0?h=d98d8521bc56e5884b41ba145627636d& - Centiken múlt a győzelem a hetedik Dunai Regattán
  • MargaritaPa - Húsz magyar utazik Belgrádba
  • All the girls from next door are here with their cams! Visit Cam: https://letsg0dancing.page.link/go?hs=4081bd28eb41e188b43a1f10f608b501& - Vízilabda – Két magyar bronz a Junior Olimpián
  • Annie want to play with you! Start Game: https://letsg0dancing.page.link/go?hs=9b10173fa740e06dff71790a2660e0f8& - Multisport Eb, evezés – megvédte a címét a magyar páros
  • Have you ever tried this sex game before? GIVE IT A TRY: https://letsg0dancing.page.link/go?hs=827f3166fa1c6a2f97525ae547196451& - Multisport Eb, atlétika: Madarász Viktória bronzérmes 35 km-es gyaloglásban
KormánySport

I M P R E S S Z U M

A KormánySport kiadója a Top Sport Media Kft. (Cjsz.:Cg.01-09-333549)
A lap NMHH nyilvántartásba vételének száma: NMHH-00120-11126-25004-09466
Informatika: ITSource Informatikai és Telekommunikációs Szolgáltató Kft.
Kontakt: hello@kormanysport.hu
MTI

M É D I A A J Á N L A T

A KormánySport médiaajánlata 2019 (pdf)

All Right Reserved © 2018 KormánySport

Mentőöv a vizes sportoknak otthont adó helyeknek