• Beruházások és sportágfejlesztés
  • Sportpiac
  • Sportpolitika
  • Különvélemény
  • Olimpiai sportágak
  • Nem olimpiai sportágak
  • Szabadidősport
  • Sportjog
  • Életmód
  • Interjú
  • Utánpótlás sport
KormánySport
  • Beruházások és sportágfejlesztés
  • Sportpiac
  • Sportpolitika
  • Különvélemény
  • mégtöbb téma
    • Olimpiai sportágak
    • Nem olimpiai sportágak
    • Szabadidősport
    • Sportjog
    • Életmód
    • Interjú
    • Utánpótlás sport
  • Facebook

  • Twitter

  • YouTube

  • RSS

Olimpiai sportágak

Balatonfüreden rajtol az U23-as Eb

Balatonfüreden rajtol az U23-as Eb
Kormány Sport
Kormány Sport
2022-10-14

Magyar vizeken először rendeznek nemzetközi versenyt az olimpiai high-performance hajóosztályoknak: a 49er és a 49erFX osztályok U23-as vitorlázó Európa-bajnokságának Balatonfüred ad otthont. Az eseményen 14 országból összesen 40 egység száll vízre az új Kékszalag Port kikötőben.

Október 13-án az első futamokkal elkezdődik a 49er és a 49erFX olimpiai hajóosztályok U23-as Európa-bajnoksága Balatonfüreden. A verseny kétszeresen is kiemelt jelentőségű a magyar vitorlázásban: egyrészt még soha nem rendeztek a Balatonon nemzetközi versenyt ezeknek a high-performance olimpiai hajóosztályoknak, másrészt pedig ez a verseny lesz a Magyar Vitorlás Szövetség új, füredi kikötőjében rendezett első nemzetközi vitorlásverseny – írja a sportszervezet közleménye.

Ezeknek az osztályoknak Magyarországon nem volt még világversenye, ezért hatalmas lehetőség a jövőre nézve, hogy az idei évben az U23-as korosztályú Európa-bajnokságot itt, Balatonfüreden rendezhetjük meg” – mondja Cserép Csaba, a magyar 49er osztály osztálykapitánya, a rendező egyesület, a Balatonfüredi Yacht Club elnökségi tagja.

Jó alkalom ez a fiatal magyar versenyzőknek is, hogy hazai vizeken, barátságos környezetben, az utazás kényszere nélkül versenyezhessenek nagyon komoly mezőnyben, amelyben feltehetően a jövő olimpiai résztvevői, talán bajnokai is versenyeznek. Ebben a mezőnyben feltehetően lesz egy-két versenyző, akikkel talán már a párizsi játékokon is lehet majd találkozni.

A füredi Európa-bajnokságon a 49er osztályban 13 ország képviseletében 29 egység áll rajthoz. Közöttük a 2022-es junior-vb 5. helyezettje, valamint további, az első tízben végzett spanyol egységek, rajtuk kívül pedig az izraeliek és az olaszok is komoly erőt képviselnek. A vízre szálló három magyar egység tehát komoly ellenfeleket kap. Magyarországot az Európa-bajnokságon a friss magyar bajnok, Szabó Roni Oszkár (EGIS) kormányozta egység mellett a bronzérmes Csák Máté-Balázs Zétény (Kereked) és a Bednár András–Kulcsár Kavics (SVE, BYC) csapatok képviselik.

A női, illetve vegyes páros olimpiai high-performance osztály, a 49erFX mezőnye némiképp szűkebb, hat nemzetből összesen 10 csapat szerepel a nevezési listán, közülük két magyar egység, Korbuly Sarolta Elza és Érdi Ferenc Vince, valamint Tóth Elizabet Virág és Szűcs Benedek.

Általában a junior versenyeken a 49-es osztályban 60-80 hajó szokott elindulni a fiúk között, az FX-ben a lányok pedig 40-50 egységgel versenyeznek. Annak, hogy a mostani versenyen kevesebb egység áll rajthoz, alapvetően az az oka, hogy mindössze másfél-két hónap állt rendelkezésre az esemény megszervezésére és népszerűsítésére, Balatonfüred és az Európa-bajnokságot rendező klub, a Balatonfüredi Yacht Club (BYC) ugyanis beugróként, már-már az utolsó utáni pillanatban kapta meg a rendezés jogát.

„A nyár közepén lett hivatalos, hogy az Európa-bajnokságot eredeti helyszínén nem tudják megrendezni, így új pályázatot írtak ki, amelyen rajtunk kívül egy spanyolországi helyszín aspirált. Végül a BYC nyerte el a rendezés jogát, ami nagy öröm és megtiszteltetés, de egyben teher is, hiszen jóval kevesebb idő állt rendelkezésre a felkészüléshez, mint egy »normál« időben elnyert rendezés esetén – mondta Böröcz István, a rendező BYC ügyvezető igazgatója. – Örülünk, hogy megmutathatjuk mire vagyunk képesek, gyönyörű tavi környezetben nemzetközi hátterű gárda rendezésében jó versenyekkel és színes programokkal várjuk a felnőtt mezőny küszöbén álló U23-as generációt.”

Az Európa-bajnokságon a regisztrációt és az ünnepélyes megnyitót október 12-én tartották, a futamok eredeti kezdési időpontja pedig másnap délelőtt lett volna, amit az időjárás felülírt. A jelenlegi tervek szerint csütörtök második felében viszont elstartolnak a hajók. A verseny selejtezőre és döntő futamokra bomlik, a döntő futamokat a tervek szerint október 15-én és 16-án futják, majd aznap a díjkiosztóval zárul az Európa-bajnokság.

/forrás:hunsail.hu/

Related Itemscímlaputánpótlásvitorlázás
Hozzászólás

Hagyjon üzenetet

Kilépés a válaszból

Az email címet nem tesszük közzé.

Olimpiai sportágak
2022-10-14
Kormány Sport
Kormány Sport

Related Itemscímlaputánpótlásvitorlázás

More in Olimpiai sportágak

Tizenhat fős a magyar csapat a fedett pályás atlétikai Eb-n

Kormány Sport2023-02-24
Read More

Rekordszámú részvétellel aratott sikert a 2023-as Magyar Parasport Napja

Kormány Sport2023-02-23
Read More

Ezüstérmes a férfi kardcsapat a varsói vk-n

Kormány Sport2023-02-13
Read More

Klujber Katrint és Rosta Miklóst választották az év kézisének

Kormány Sport2023-02-10
Read More

Két nagyszerű vívó a 2023-as Magyar Parasport Napjának nagykövete

Kormány Sport2023-02-09
Read More

Utánpótlás-konferenciát rendeztek az MVM Dome-ban

Kormány Sport2023-01-28
Read More

Zöld jelzés az oroszok, fehéroroszok ázsiai versenyzéséhez

Kormány Sport2023-01-26
Read More

Magyar arany- és bronzérem az EYOF nyitónapján

Kormány Sport2023-01-22
Read More

Két érem a rövidpályás gyorskorcsolya-Eb-n

Kormány Sport2023-01-16
Read More
Scroll for more
Tap

SZÓLJON HOZZÁ!

  • The AI Content Generator Everyone Should Be Using :). Click Here: https://stanford.io/3FXszd0?h=d98d8521bc56e5884b41ba145627636d& - Centiken múlt a győzelem a hetedik Dunai Regattán
  • MargaritaPa - Húsz magyar utazik Belgrádba
  • All the girls from next door are here with their cams! Visit Cam: https://letsg0dancing.page.link/go?hs=4081bd28eb41e188b43a1f10f608b501& - Vízilabda – Két magyar bronz a Junior Olimpián
  • Annie want to play with you! Start Game: https://letsg0dancing.page.link/go?hs=9b10173fa740e06dff71790a2660e0f8& - Multisport Eb, evezés – megvédte a címét a magyar páros
  • Have you ever tried this sex game before? GIVE IT A TRY: https://letsg0dancing.page.link/go?hs=827f3166fa1c6a2f97525ae547196451& - Multisport Eb, atlétika: Madarász Viktória bronzérmes 35 km-es gyaloglásban
KormánySport

I M P R E S S Z U M

A KormánySport kiadója a Top Sport Media Kft. (Cjsz.:Cg.01-09-333549)
A lap NMHH nyilvántartásba vételének száma: NMHH-00120-11126-25004-09466
Informatika: ITSource Informatikai és Telekommunikációs Szolgáltató Kft.
Kontakt: hello@kormanysport.hu
MTI

M É D I A A J Á N L A T

A KormánySport médiaajánlata 2019 (pdf)

All Right Reserved © 2018 KormánySport

Junior műkorcsolya- és jégtánc-vb lesz Debrecenben
Több száz labda repült a vízbe Kaposváron, óvodásoknak