A 90 kilogrammos Tóth Krisztián bronzérmet nyert a cselgáncsozók tel-avivi Grand Slam-viadalán.
A nemzetközi szövetség honlapja szerint a 2014-ben vb-, 2016-ban Eb-ezüstérmes magyar dzsúdós az észt Mattisa Kuusikot és az izraeli Daniel Sabagot ipponnal legyőzte, majd ugyanígy kikapott az azeri Mammadali Mahdijevtől. A vigaszágon aztán vazaarival verte a kazah Iszlam Bozbajevet, végül ipponnal a szlovák Milan Randlt.
Tóth az izraeli verseny előtt is stabilan olimpiai kvótát érő helyen állt a kvalifikációs rangsorban és mostani szereplésével megerősítette pozícióját.
Az izraeli tornán hatvan ország négyszáztizennyolc judósa lépett tatamira, a mieink Pupp Réka, Karakas Hedvig és Tóth Krisztián révén három bronzéremmel zárták az esztendő első Grand Slam-viadalát. Az éremtáblázat első helyét Franciaország (3 arany, 2 ezüst, 1 bronz) szerezte meg, megelőzve Grúzia (2, 1, 5) és Izrael (1, 2, 1) válogatottját. Magyarország a három bronzzal a tizennyolcadik helyen zárt.
Grand Slam, Tel-Aviv
FÉRFIAK
60 KG (31 induló)
1. Davud Mammadsoy (azeri)
2. Temur Nozadze (grúz)
3. Ramazan Abdulajev (orosz)
3. Guszman Kirgizbajev (kazah)
5. Ashley McKenzie (brit)
5. Artyom Leszjuk (ukrán)
7. Albert Oguzov (orosz)
7. Matan Kokolayev (izraeli)
66 KG (37 induló)
1. Alberto Gaitero (spanyol)
2. Dmitrij Minkov (fehérorosz)
3. Szardor Nurillajev (üzbég)
3. Muhriddin Tilovov (üzbég)
5. Murad Csopanov (orosz)
5. Mattia Miceli (olasz)
7. Baruch Shmailov (izraeli)
7. Nijat Shikhalizada (azeri)
SZEGEDI DÁNIEL (Ceglédi VSE) helyezetlen
73 KG (45 induló)
1. Alexandru Raicu (román)
2. Giovanni Esposito (olasz)
3. Tohar Butbul (izraeli)
3. Nugzari Tatalasvili (grúz)
5. Tommy Macias (svéd)
5. Lasa Savdatuasvili (grúz)
7. Vagyim Soka (fehérorosz)
7. Igor Wandtke (német)
SZABÓ FRIGYES (UTE) helyezetlen
81 KG (39 induló)
1. Sarofiddin Boltabojev (üzbég)
2. Szaed Molla (mongol)
3. Aszlan Lappinagov (orosz)
3. Frank de Wit (holland)
5. Matthias Casse (belga)
5. Stuart McWatt (brit)
7. Dominic Ressel (német)
7. Kenny Bedel (olasz)
UNGVÁRI ATTILA (Ceglédi VSE) és
TÓTH BENEDEK (Rákosvidéke Hajtós DSE) helyezetlen
90 KG (33 induló)
1. Lasa Bekauri (grúz)
2. Nikoloz Sherazadishvili (spanyol)
3. TÓTH KRISZTIÁN (MTK Budapest)
3. Beka Gviniasvili (grúz)
5. Milan Randl (szlovák)
5. Mammadali Mehdiyev (azeri)
7. Iszlam Bozbajev (kazah)
7. Nicholas Mungai (olasz)
GŐZ ROLAND (MTK Budapest) helyezetlen
100 KG (33 induló)
1. Michael Korrel (holland)
2. Peter Paltchik (izraeli)
3. Nijaz Iljaszov (orosz)
3. Ilia Szulamanidze (grúz)
5. Zelym Kotsoiev (azeri)
5. Onisze Szaneblidze (grúz)
7. Thomas Briceno (chilei)
7. Mikita Szvirid (fehérorosz)
CIRJENICS MIKLÓS (Atomerőmű SE) és
VÉG ZSOMBOR (Ceglédi VSE) helyezetlen
+100 KG (30 induló)
1. Gela Zaalisvili (grúz)
2. Tamerlan Basajev (orosz)
3. Guram Tusisvili (grúz)
3. Jur Spijkers (holland)
5. Alekszandr Vahavjak (fehérorosz)
5. Roy Meyer (holland)
7. Temur Rahimov (tadzsik)
7. Aliser Juszupov (üzbég)
SIPŐCZ RICHÁRD (Széchenyi Egyetem SE) helyezetlen
NŐK
48 KG (27 induló)
1. Shirine Boukli (francia)
2. Darja Bilodid (ukrán)
3. Andrea Sztojadinov (szerb)
3. Julia Figueroa (spanyol)
5. Melanie Clement (francia)
5. Catarina Costa (portugál)
7. Szabina Giljazova (orosz)
7. Milica Nikolics (szerb)
52 KG (31 induló)
1. Chelsie Giles (brit)
2. Gili Cohen (izraeli)
3. PUPP RÉKA (Atomerőmű SE)
3. Majlinda Kelmendi (koszovói)
5. Charline Van Snick (belga)
5. Estrella Lopez Sheriff (spanyol)
7. Astride Gneto (francia)
7. Aleszja Kuznyecova (orosz)
57 KG (27 induló)
1. Timna Nelson Levy (izraeli)
2. Sarah Leonie Cysique (francia)
3. KARAKAS HEDVIG (BHSE)
3. Eteri Liparteliani (grúz)
5. Theresa Stoll (német)
5. Julia Kowalczyk (lengyel)
7. Kaja Kajzer (szlovén)
7. Wilsa Gomes (portugál)
63 KG (25 induló)
1. Tina Trstenjak (szlovén)
2. Andreja Leski (szlovén)
3. Magdalena Krssakova (osztrák)
3. Sanne Vermeer (holland)
5. Agata Ozdoba (lengyel)
5. Gili Sharir (izraeli)
7. Lucy Renshall (brit)
7. Stefania Dobre (román)
70 KG (28 induló)
1. Margaux Pinot (francia)
2. Miriam Butkereit (német)
3. Marie Eve Gahie (francia)
3. Sanne van Dijke (holland)
5. Kim Polling (holland)
5. Gabriella Willems (belga)
7. Kelly Petersen-Pollard (brit)
7. Alice Bellandi (olasz)
GERCSÁK SZABINA (DVTK) helyezetlen
78 KG (17 induló)
1. Anna-Maria Wagner (német)
2. Fanny Estelle Posvite (francia)
3. Karla Prodan (horvát)
3. Marhinde Verkerk (holland)
5. Audrey Tcheumeo (francia)
5. Luise Malzahn (német)
7. Guusje Steenhuis (holland)
7. Alekszandra Babinceva (orosz)
+78 KG (19 induló)
1. Romane Dicko (francia)
2. Rochele Nunes (portugál)
3. Marina Szluckaja (fehérorosz)
3. Maria Suelen Altheman (brazil)
5. Jasmin Grabowski (német)
5. Melissa Mojica (Puerto Ricó-i)
7. Raz Hershko (izraeli)
7. Anzsela Gaszparjan (orosz)
SZIGETVÁRI MERCÉDESZ (Mogyi-Bajai JC)
A magyarok eredményei
FÉRFIAK
66 KG. 1. forduló: Szegedi Dániel–Giorgi Bazandarasvili (grúz) 0–10
73 KG. 1. forduló: Szabó Frigyes erőnyerő. 2. forduló: Szabó Frigyes–Giovanni Esposito (olasz) aranyponttal 0–7
81 KG. 1. forduló: Ungvári Attila–Zebeda Reviasvili (grúz) intéssel 10–0; Tóth Benedek erőnyerő. 2. forduló: Ungvári Attila–Frank de Wit (holland) aranyponttal, intéssel 0–10; Tóth Benedek–Antonio Esposito (olasz) aranyponttal 0–7
90 KG. 1. forduló: Tóth Krisztián és Gőz Roland erőnyerő. 2. forduló: Tóth Krisztián–Mattias Kuusik (észt) intéssel 10–0; Gőz Roland–Davlat Bobonov (üzbég) aranyponttal 7–0. 3. forduló: Tóth Krisztián–Daniel Sabag (izraeli) aranyponttal, intéssel 10–0; Gőz Roland–Milan Randl (szlovák) 0–10. Negyeddöntő: Tóth Krisztián–Mammadli Mehdiyev (azeri) 0–10. A vigaszágon: Tóth Krisztián–Iszlam Bozbajev (kazah) 7–0. A 3. helyért: Tóth Krisztián–Milan Randl (szlovák) intéssel 10–0
100 KG. 1. forduló: Cirjenics Miklós és Vég Zsombor erőnyerő. 2. forduló: Cirjenics Miklós–Thomas Bricento (chilei) 0–10; Vég Zsombor–Jevgenijs Borodavko (lett) 0–10
+100 KG. 1. forduló: Sipőcz Richárd–Gela Zaalisvili (grúz) 0–10
NŐK
52 KG. 1. forduló: Pupp Réka–Nurszulu Jeralijeva (kazah) 10–0. 2. forduló: Pupp Réka–Ana Perez Box (spanyol) 10–0. Negyeddöntő: Pupp Réka–Chelsie Giles (brit) aranyponttal 0–10. A vigaszágon: Pupp Réka–Aleszja Kuznyecova (orosz) aranyponttal, intéssel 10–0. A 3. helyért: Pupp Réka–Estrella Lopez Sheriff (spanyol) 10–0
57 KG. 1. forduló: Karakas Hedvig erőnyerő. 2. forduló: Karakas Hedvig–Veronica Toniolo (olasz) 10–0. Negyeddöntő: Karakas Hedvig–Eteri Liparteliani (grúz) aranyponttal 0–7. A vigaszágon: Karakas Hedvig–Kaja Kajzer (szlovén) aranyponttal, intéssel 10–0. A 3. helyért: Karakas Hedvig–Theresa Stoll (német) 10–0
70 KG. 1. forduló: Gercsák Szabina–Gemma Howell (brit) 0–10
+78 KG. 1. forduló: Szigetvári Mercédesz erőnyerő. 2. forduló: Szigetvári Mercédesz–Gercsák Szabina–Marina Szluckaja (fehérorosz) 0–10
Forrás, fotó: MTI, judoinfo.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS