A videojátékok lehetőséget adnak arra, hogy az átlagember görög hérosszá, háborús hőssé, vagy rejtőző kincsekre vadászó kalandorrá váljon… vagy akár kedvenc csapatának menedzserévé. A Football Manager című szimulátor viszont nagy meglepetésünkre, nem egy játékosának okozott felejthetetlen élményeket az „offline” térben is.
Mi is az a Football Manager?
A brit Sports Interactive évente megjelenő Football Manager című játéksorozata 2004 óta igyekszik betekintést nyújtani a sportot kedvelők számára a labdarúgó szakvezetők és menedzserek világába. A játék során igazán apró részleteken keresztül irányíthatjuk választott klubunkat, kezdve a felállásoktól, átigazolásoktól, egészen az ifi akadémiáig és a szakmai stáb vezetéséig. Angliában bérelt helye van a játékeladási listák Top10-es listáin, így nem csoda, hogy a játékosok között sorra terjednek érdekesebbnél-érdekesebb történetek a szimulátor világából.
„Könnyen átlátható a felülete”… talán nem ez az első, ami eszünkbe jut erről a játékról.
A Middlesbrough nem kért a Bajnokok ligája győztes edzőből…
John Boileau úgy döntött, kezébe veszi a gyenge formában lévő Middlesbrough sorsát. A szebb napokat is megélt klub épp az angol élvonalból való kiesést igyekezett kiheverni, amikor a kispadot elhagyó Steve McClaren helyére máris volt egy jelentkező. A fent említett, 25 éves brit úriember úgy döntött, U11-es labdarúgó edzői tapasztalata és a Football Managerben elért eredményei meggyőzik majd Steve Gibsont, a csapat tulajdonosát. Boileau nem kisebb tettet vitt véghez, minthogy az angol negyedosztályú Rushden and Diamonds FC csapatát egészen a Bajnokok Ligája megnyeréséig vezette… kérem, ilyen pedigrére hogy lehet nemet mondani?
Mi az Istennek mennék a Juvéba, ha itt olyan jó a kaja?
Jonathan Marum bár sosem jelentkezett edzőnek a Sheffield Unitedhez, mégis nehezen viselte, hogy kedvenc együttese kibukott az angol élvonalból. Elindított egy karrier módot a játékban, aminek a végén visszavezette a Pengéseket a Premier League-be. Csapatának sztárja az a James Beattie volt, aki a való életben is a piros-fehérek színeiben rúgta a bőrt. Marum játékában a csapat legjobb góllövője lett a korábbi válogatott futballista, aki a játékban eltelt szezon végén eligazolt az olasz Juventushoz. A történet különlegessége, hogy a játékos és a labdarúgó nem sokkal később, egy pubban találkoztak. Jonathan kellően spicces állapotban volt ahhoz, hogy odamenjen a futballistához és „elpanaszolja” neki az átigazolását. A történetre Beattie reakciója a következő volt: „Mi az ördögnek mennék én oda, amikor az olaszoknál nem lehet ilyen jókat enni?” – ezt is csak egy angol mondhatta.
„Te őrült vagy…”
Alessandro Colombini sem kivétel azok közül az FM-felhasználók közül, akik a programon belüli karrierjük során ismertek meg egy számukra új játékossal és kedvelték őt meg. A 19 éves olasz férfi számára ez Patrick McEleney, az ír Derry City labdarúgója volt. Annyira megszerette McEleneyt és csapatát, hogy úgy döntött elmegy egy mérkőzésre csak azért, hogy élőben is láthassa az „általa is” dirigált klubot. Alessandro öröme úgy lehetett igazán teljes, hogy még a Derry csatárával is találkozhatott. Természetesen ő is elmesélte történetét, hogy mennyire megszerette emiatt az ír kultúrát és a várost… mire McEleney először csak ennyit tudott reagálni: Te őrült vagy.
Fotó: mceleney, beattie, mcclaren, mcvuk
Facebook
Twitter
YouTube
RSS