• Beruházások és sportágfejlesztés
  • Sportpiac
  • Sportpolitika
  • Különvélemény
  • Olimpiai sportágak
  • Nem olimpiai sportágak
  • Szabadidősport
  • Sportjog
  • Életmód
  • Interjú
  • Utánpótlás sport
KormánySport
  • Beruházások és sportágfejlesztés
  • Sportpiac
  • Sportpolitika
  • Különvélemény
  • mégtöbb téma
    • Olimpiai sportágak
    • Nem olimpiai sportágak
    • Szabadidősport
    • Sportjog
    • Életmód
    • Interjú
    • Utánpótlás sport
  • Facebook

  • Twitter

  • YouTube

  • RSS

Uncategorized

Megnyílt a Magyar Virtuális Sportmúzeum

Megnyílt a Magyar Virtuális Sportmúzeum
Kormány Sport
Kormány Sport
2023-02-17

Csütörtöktől a hajramagyarok.hu honlapon érhető el a jelentős sportsikereket elérő honfitársaink életrajzát és eredményeit tömörítő, folyamatosan bővülő adatbázis, a Magyar Virtuális Sportmúzeum. A megnyitón a hazai sportélet krémje összegyűlt, továbbá lapunk főszerkesztője, az MSÚSZ elnöke, Szöllősi György a szervezet képviseletében együttműködési megállapodást kötött a MET-tel, biztosítva, méltó módon emlékezzünk a honi legendákra.

Minden válogatott sportoló egy helyen – ezzel a szlogennel indították útjára csütörtökön, stílszerűen a Magyar Sport Házában a hajramagyarok.hu honlapon elérhető Magyar Virtuális Sportmúzeumot. Költői túlzással fizikai valójában is igaz volt a mottó, hiszen sok olimpiai bajnokunk is a részt vett a megnyitón, a teljesség igénye nélkül például Lőrincz Tamás, Szabó Gabriella, vagy éppen a Svájcból hazatérő Hunyadi Emese. De a hazai sportélet olyan megkerülhetetlen alakjai jelentek meg az ünnepélyre, mint a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke, Gyulay Zsolt és alelnöke Wladár Sándor, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke, Szabó László, a Nemzet Sportolói közül Portisch Lajos, Magyar Zoltán, Schmitt Pál, illetve a legújabb tag, Vaskuti István is, de számtalan hazai sportági szövetség elnöke, vezető tisztségviselője is ült a sorok között.

Nyitó beszédében Schmitt Pál, volt köztársasági elnök, a Magyar Olimpiai Bizottság tiszteletbeli elnöke, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tiszteletbeli tagja, nem utolsósorban a Magyar Virtuális Sportmúzeum megálmodója, aki Lomnici Zoltán ötletgazdával együtt alappillére volt a projektnek, úgy fogalmazott, az egész világon egyedülálló az adatbázis, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség hasonló kezdeményezése keretein belül például nagyjából háromszáz sportoló életrajzát mutatja be, és az egy világszintű szervezet.

A Magyar Virtuális Sportmúzeum ezzel szemben úgy indult el folyamatosan bővülő útjára, hogy 35 szövetség és 54 sportág 3531 sportolója és edzője lelhető fel, akikről több mint 13 millió karaktert írtak a szerzők. Csak szemléltetésként, ez megközelítőleg 2800 teleírt A4-es oldalnak megfelelő terjedelem, illusztrációk nélkül – pedig az is akad bőven, a több mint száztagú stáb munkatársai ez idáig 8136 fotót is összegyűjtöttek a magyar sportélet legendáiról.

 

/forrás:nso.hu/

Related Itemscímlap
Hozzászólás

Hagyjon üzenetet

Kilépés a válaszból

Az email címet nem tesszük közzé.

Uncategorized
2023-02-17
Kormány Sport
Kormány Sport

Related Itemscímlap

More in Uncategorized

Szerda délelőtt döntenek az új tagról

Kormány Sport2023-02-07
Read More

Eltemették Varga Jánost, a Nemzet Sportolóját

Kormány Sport2023-01-25
Read More

Kettős győzelem 500 méteren az EYOF-on

Kormány Sport2023-01-23
Read More

A cukorbeteg gyerekek sportolási lehetőségeinek javításáról tart a MET konferenciát

Kormány Sport2023-01-11
Read More

Ismételten megrendezték Az Év Sportolója Gálát

Kormány Sport2023-01-10
Read More

Ők voltak a legjobbak!

Kormány Sport2023-01-05
Read More

Elindult a az atlétika vb szurkolói klubja, elkeltek az első kuponok

Kormány Sport2023-01-02
Read More

Átadták az előző év fair play díjait

Kormány Sport2022-12-21
Read More

Újra babát vár Kozák Danuta

Kormány Sport2022-10-15
Read More
Scroll for more
Tap

SZÓLJON HOZZÁ!

  • The AI Content Generator Everyone Should Be Using :). Click Here: https://stanford.io/3FXszd0?h=d98d8521bc56e5884b41ba145627636d& - Centiken múlt a győzelem a hetedik Dunai Regattán
  • MargaritaPa - Húsz magyar utazik Belgrádba
  • All the girls from next door are here with their cams! Visit Cam: https://letsg0dancing.page.link/go?hs=4081bd28eb41e188b43a1f10f608b501& - Vízilabda – Két magyar bronz a Junior Olimpián
  • Annie want to play with you! Start Game: https://letsg0dancing.page.link/go?hs=9b10173fa740e06dff71790a2660e0f8& - Multisport Eb, evezés – megvédte a címét a magyar páros
  • Have you ever tried this sex game before? GIVE IT A TRY: https://letsg0dancing.page.link/go?hs=827f3166fa1c6a2f97525ae547196451& - Multisport Eb, atlétika: Madarász Viktória bronzérmes 35 km-es gyaloglásban
KormánySport

I M P R E S S Z U M

A KormánySport kiadója a Top Sport Media Kft. (Cjsz.:Cg.01-09-333549)
A lap NMHH nyilvántartásba vételének száma: NMHH-00120-11126-25004-09466
Informatika: ITSource Informatikai és Telekommunikációs Szolgáltató Kft.
Kontakt: hello@kormanysport.hu
MTI

M É D I A A J Á N L A T

A KormánySport médiaajánlata 2019 (pdf)

All Right Reserved © 2018 KormánySport

Szerda délelőtt döntenek az új tagról