Az Észak-amerikai profi kosárlabda liga (NBA) is útjának indítja a labdát magyar idő szerint október 17-én, hajnali kettőkor. Mivel eléggé sűrű volt az idei uborkaszezon, szeretnénk segítséget nyújtani a felfrissülésre.
A Keleti Konferencia végre fellélegezhet, hiszen karrierje során először LeBron James legyőzése nélkül lehet eljutni a döntőbe. Az elmúlt években erről sok csapat mesélhetne, de most itt az idő bizonyítani. Csoportokként megyünk, így kezdjük az Atlantival.
Boston Celtics: A legnagyobb örömöt számukra az egészséges Kyrie Irving és Gordon Hayward mellett a mag egyben maradása jelenti.
Brooklyn Nets: Brooklynban az újjáépülés gomb megnyomása után vagyunk pár évvel, de még nem tartoznak a rájátszásba jutás esélyesei közé. D’Angelo Russelnek pedig bizonyítania kell, hogy igazi franchise player.
New York Knicks: A „Nagy Alma” másik felében sem túl rózsás a helyzet, de van kire építkezni Kristaps Porzingis személyében, bár valószínűleg idén is korán mennek pihenni.
Philadelphia 76ers: Hosszas újjáépülés és éveken át tartó vereség-gyűjtögetés után, tavaly beindult a biznisz és idén már a konferencia egyik esélyeseivé lépett elő a még mindig rendkívül fiatalnak számító gárda Ben Simmons és Joel Embiid (aki a jövő egyik legnagyobb magasember-tehetsége) vezetésével.
Toronto Raptors: A helyi hős, DeMar DeRozan távozott, Kahwi Leonard jött. A cél egyértelmű a tavalyi, keleti alapszakasz győztesének, végre nagydöntőig jutni.
Chicago Bulls: Ez már nem a Jordan vagy a Rose-féle Bulls. Magyarként a legnagyobb érdekességet a korábban Szolnokon pattogtató Justin Holiday jelentheti ugyanis még ők sem tudjak kire építsenek.
Cleveland Cavaliers: Van-e élet LeBron után? Erről fog szólni a Kevin Love által csatába vezetett lovagok egész éve. Minden jel arra mutat, hogy nincs.
Detroit Pistons: Stílusosan az egyik sötét ló a ligában. Tippelni is nehéz, ha arról van szó, hogy hol végeznek az év évégén.
Indiana Pacers: Aki szereti a szürke, „jó munkás” kosárlabdát, az ne keressen tovább. Itt a csapata. A szorgalmuk viszont rájátszást érhet a tavalyi év „Legtöbbet fejlődött játékos” cím nyertesével, Victor Oladipóval.
Milwaukee Bucks: A liga egyik „highlight” gyárosa, az emberi ABC, Giannis Antetokounmpo segítségével és az újdonsült vezetőedző, Mike Budenholzer érkezésével a bajnokság meglepetéscsapata lehetnek.
Atlanta Hawks: Új edző, új játékosok és a harc a következő évi játékosbörze első választási jogáért.
Charlotte Hornets: Hiába Michael Jordan a tulajdonos, hiába a mágia, évek óta sehova nem tart a klub és valós a veszély, miszerint Kemba Walker lelép.
Miami Heat: Dwayne Wade búcsúszezonja olyat eredményezhet, mint amilyet Kobe Bryant óta nem láttunk. Kár, hogy friss az emlék, bár ők sikeresebbek lehetnek, mint az a Lakers.
Orlando Magic: Számukra az az igazi „magic”, ha éppen nem újra a jövőjük alapjait keresik. De ez is egy ilyen év. Cserébe Aaron Gordon megmozdulásaiért érdemes lesz bújni a Twitter-t.
Washington Wizards: Dwight Howard lenne a megmentő? A kritikusok kételkednek, miközben a szurkolók azért fohászkodnak, hogy senki ne sérüljön le.
Nyugaton a helyzet egyáltalán nem változatlan. Nem véletlen, hogy sokkal nehezebbnek tűnik a játékosok nevei alapján is ez a konferencia. A végső győztes is nagy eséllyel innen jön majd.
Denver Nuggets: Nikola Jokic zsenijét mindenkinek érdemes legalább egyszer szemügyre venni, de ez a csapat még mindig nem a „kész-kategóriába” tartozik.
Minnesota Timberwolves: Megérni nem képes fiatalok, távozni akaró szupersztár és konok vezetőedző. Minden adott a káoszhoz.
Oklahoma City Thunder: Paul George maradt, Carmelo Anthony távozott, Dennis Schröder érkezett. Tökéletes nyár, bár a német játékos helyét a csapatban egyelőre csak találgatják a szakértők.
Portland Trail Blazers: Damian Lillard miatt érdemes lesz követni őket, de nem róluk fog szólni az évad.
Utah Jazz: Donovan Mitchell tavaly berobbant és a rájátszásba vezette az előtte lesajnált csapatot. De a múltból nem lehet építkezni, bár nem erősítettek a jövőre nézve.
Golden State Warriors: Az elmúlt négy évben háromszor nyertek gyűrűt. A harcosok klubja tovább erősödött az All-Star DeMarcus Cousins-val, hogy az ellenfeleknek plusz egy fejtörőt adjanak. Abszolút esélyesek a címvédésre.
Los Angeles Clippers: A liga másik sötét lova. Tele vannak sérülékeny, de tehetséges játékosokkal, akiknek ha jó napja van, bárkire veszélyt jelentenek.
Los Angeles Lakers: Megjött a megmentő LeBron James személyében, de a fiatalok is egyre inkább beérnek. Vége a böjtnek?
Phoenix Suns: Ha van egy csapat, ami évek óta keresi önmagát, az a Suns. Deandre Ayton és Devin Booker vezetésével talán megtalálják végre a helyes utat.
Sacramento Kings: Csapatépítésben nem annyira királyok. Amit lehet a vezetés elnéz és nincs jelenleg egyetlen kiemelkedő tudású spílerük sem.
Dallas Mavericks: Európai szempontból az egyik legérdekesebb gárda lesz a dallasi Luka Doncic megszerzésével. Dirk Nowitzki méltó utódja lehet és akár a rájátszáshoz is hozzásegítheti a németet.
Houston Rockets: A bajnok legnagyobb kihívója Carmelo Anthonyval erősödve(?) vág neki az újabb idénynek. Viszont fenn áll a kérdés, ki fog védekezni?
Memphis Grizzlies: Mike Conley és Marc Gasol még mindig garancia a „kellemetlen ellenfél” titulusra, de tűzerővel nem állnak jól.
New Orleans Pelicans: Anthony Davis már bőven a szupersztár kategória, de egyedül kevés lehet a nagyobb meneteléshez.
San Antonio Spurs: Egyedül maradt minden idők egyik legjobb edzője, Greg Popovich. Se Duncan, se Parker, se Ginobili, se az új korszak alappillére, Kahwi Leonard nincs már a csapatnál. A válogatott vezetőjének zsenije még így is elég lehet az első nyolchoz.
Minden tekintetben különleges szezon elé néznek a csapatok és ennek a legnagyobb nyertesei a szurkolók, a nézők lehetnek. A liga továbbra is töretlenül fejlődik és növekszik, nekünk pedig csak annyi a feladatunk, hogy hátradőlünk és élvezzük a hamarosan kezdődő közel 1300 mérkőzésből álló őrült versengést, hiszen tudjuk: „NBA – where amazing happens”.
Forrás: nba.com, imgur.com, clutchpoints.com, beantownblog617com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS