A 2018-es utánpótlás sportnaptár legkiemelkedőbb eseménye az októberi ifjúsági olimpia, amelynek Buenos Aires ad otthon. Nem kis fegyvertény, hogy a többi sportág jeles képviselői mellett, strandkézilabdában a férfiak és a nők is képviselni fogják a magyar színeket.
Kezdjük azzal, amit tudunk: kézilabdában évtizedek óta meghatározó nemzetnek számítunk. Nem véletlenül, hiszen rendkívül sokan űzik ezt a sportágat nemtől függetlenül. A sportág kistesója, a strandkézilabda is egyre inkább teret hódít magának, sőt! Két évvel ezelőtt, 2016-ban, Budapest rendezhette a felnőtt IHF Férfi és Női Strandkézilabda Világbajnokságot, ahol a férfi válogatott a 4. helyen végzett, de korábban (2010) sikerült már ezüstérmet szerezni, míg idén a dobogó legalsó foka jelentette a végállomást. A nők két negyedik hely mellett (2012, 2016), egy ezüstöt (2014) gyűjtöttek eddig.
Folytassuk azzal, amit lehet, hogy tudunk, de lehet, hogy nem: mi is az a strandkézilabda? Egy rövid, de annál látványosabb videóval szeretnénk segíteni:
Zárjuk azzal, ami tény: a mieink mára megkerülhetetlenek ebben a sportágban. Az U18-as csapataink közül, ráadásul női szakosztályban, világ-, és Európa-bajnokként várják a kezdést a lányok. A fiúk esetében a kijutás már egy kicsit kacifántosabban sikerült, hiszen Ausztrália visszalépése után, Új-Zéland nem élt a lehetőséggel, így a 2017-es ranglistán szereplő következő nemzet kapott meghívót. Ez landolt a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) postaládájában, így az erősebbik nem képviselői is készülhetnek a dél-amerikai túrára. Ezzel 73 főre bővült a teljes magyar kontingens létszáma.
A női-válogatott az alábbi kilenc főből áll:
Hadfi Gréta, Mátéfi Dalma, Benzsay Rebeka, Braun Laura Csenge, Gajdos Dorottya Fanni, Léránt Sára, Király Réka, Pintér Klaudia és Landi Gabriella
A férfi „kilencesünket” a következő nevek alkotják:
Matuszka Balázs, Hornyák Bence, Melnichuk Viktor Jurij, Tóth Benedek, Simon Kristóf, Neukum Csanád, Marczika Barnabás, Seprős Bence és Gubicza Csaba
A nők csoportbeosztása
A-csoport: Magyarország, Tajvan, Horvátország, Amerikai Szamoa, Mauritius, Oroszország
B-csoport: Hollandia, Argentína, Venezuela, Paraguay, Hongkong, Törökország
A férfiak csoportbeosztása
A-csoport: Spanyolország, Venezuela, Tajvan, Thaiföld, Uruguay, Magyarország
B-csoport: Olaszország, Argentína, Portugália, Paraguay, Mauritius, Horvátország
Amint az látható, a rendező argentinok mellett, a horvátokon, tajvaniakon és uruguayiakon kívül csak Magyarországot képviselik mindkét fronton. Válogatottjaink október 8-13. között harcolnak az ifjúsági olimpiai címért. Hajrá, magyarok!
Fotó: MKSZ
Facebook
Twitter
YouTube
RSS