Ha valakinek az ország egyik legnépesebb, vidéki városát, Szegedet említik, automatikusan a piros paprikára, a halászlére vagy a MOL-Pick Szeged kézilabdacsapatára gondol. Viszont, amire nem lehet büszke a Csongrád megyei székhely, a meglévő uszodák telítettsége. A környékbeliek több évtizedes vágya és egy 10 éves terv válik valóra: 2018-ban elkezdődhet az új, fedett uszoda építése!
A szegedi lakosok mindig többet sportoltak az országos átlagnál. A vízilabdacsapat mérkőzéseit pedig teltház kísérte. A jelenleg is működő, két uszoda vízfelületei viszont már évek óta nem tudják kielégíteni minden sportág igényét. Ráadásul, évente két-két alkalommal a ponyvát fel kellett állítani, majd lebontani, ami újabb időt vett el a mozogni, sportolni vágyóktól. Fedett uszodára tehát régóta van igény és az önkormányzat már 10 éve elkezdett foglalkozni a kérdéssel. A 2008-as gazdasági világválság miatt a tervek visszakerültek a fiókba. Az újra elővett projekt bekerült a Modern Városok Program fejlesztései közé, így még gyorsabban valósulhat meg a régi, nagy álom.
A bruttó 10,6 milliárd forintos projekthez 2018-ban 5 milliárd 54 millió forinttal, 2019-ben valamivel több, mint 5 és milliárddal járul hozzá a kormány. A cél Szegeden egyértelmű: az egykori Felső Tisza-parti Stadion és komplexum felújítása és használata. Nem véletlen tehát, hogy az ötmedencés létesítmény az ugyancsak újonnan épülő modern kézilabda-aréna – amely a város leghíresebb csapatának, a MOL-Pick Szegednek lesz otthona – szomszédságában valósul meg.
Kialakítanak egy 50*25 méteres versenymedencét, egy 20*12,5 méteres meleg vizes tanmedencét, egy 25*15 méteres bemelegítő medencét, valamint további két, kültéri medencét. Emellett, a lelátó 1000 főt lesz képes befogadni és edzőtermeket, illetve wellness-részleget is megálmodtak a tervezők.
Az uszoda megfelel a vizes sportokat magába foglaló nemzetközi szövetség (FINA) előírásainak, vagyis nemzetközi versenyeket tartására és TV-s közvetítésekre is alkalmas.
B. Nagy László Fideszes képviselő, Csongrád megye fejlesztési biztosa kiemelte: „Mivel az uszoda is nemzetgazdasági szempontból kiemelt beruházás, felgyorsulnak a közigazgatási engedélyeztetési folyamatok”. Ez az eredményezi, hogy minden akadály elgördült a szegediek álma elől.
Fotó (uszoda látványterv): Magyar Építők
Facebook
Twitter
YouTube
RSS